Úspešne ukončený ďalší projekt. Niekoľko štatistík a faktov.

Date
02.05.2020
Read time

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Podarilo sa nám úspešne ukončiť ďalší projekt - Rezidencia Jiřího Wolkera.

Skvelá správa pre nás, pre investorov, ale aj pre developera.

Developerom dávame čoraz viac istôt, že aj v neštandardných časoch, ktoré spôsobil koronavírus, dokážeme spolufinancovať investičné projekty. 

A investori opäť ukázali, prečo sú investormi. Práve neštandardné a neočakávané situácie na trhu dávajú veľké príležitosti k investícii so zaujímavými výnosmi.

Pred pár dňami som čítal článok o investorskej hviezde Warrenovi Buffettovi, ktorý sa tieto dni záhadne stiahol a mlčí. 

Úryvok:

INVESTORSKÁ HVIEZDA MLČÍ

Štvrtý najbohatší muž planéty, Veštec z Omahy v tomto období mlčí. Prominentní investori tvrdia, že Buffet nakupuje aj v období koronakrízy, ale v tichosti. Podľa slov investičných bankárov na jeho mlčaní nie je nič zvláštne. Každému vraj musí byť jasné, že na toto obdobie investori čakali, ale práve Buffet nechce byť označovaný za človeka, ktorý túto situáciu naplno využil.

Ak si ho chcete prečítať celý, tak kliknite na tento odkaz.

Je podstatne ťažšie a náročnejšie hľadať výnosy v období, kedy je ekonomika ľahko predvídateľná a šliape na 100%. No práve náhle zmeny, chaos, panika, strach sú jasné signály pre investora, kedy je potrebné sa začať intenzívne sústrediť a investovať.

Poďme však k štatistikám, ktoré dosiahol projekt Rezidencia Jiřího Wolkera.

Čísla.

1⃣ Investícia spolu 278 161 EUR.
2⃣ Maximálna cieľová čiastka bola 300 000 EUR.
3⃣ Minimálna investícia 100 EUR.
4⃣ Maximálna investícia 27 000 EUR.
5⃣ Do projektu sa zapojilo 171 investorov.
6⃣ Pevný výnos z tohto projektu je 14,07 % p.a.
7⃣ Obdobie investície je 24 mesiacov.

Skvelé čísla!

Robíme maximum pre to, aby sme čo najlepšie zabezpečili investície do každého investičného projektu.

Pri projekte Rezidencia Jiřího Wolkera sme sa posunuli opäť o niekoľko krokov ďalej. Snažíme sa hľadať tú najlepšiu možnú kombináciu zabezpečení, ktorú nám legislatíva ⚖️ umožní.

Jasne si uvedomujeme, že čím lepšia ochrana investícii a kontrola nad investičným zámerom, tým dokážeme pritiahnuť väčšie množstvo investorov, zafinancovať viac investičných projektov a v konečnom dôsledku rozdeliť viac výnosov.

Kroky k ochrane investícii.

Developer projektu Rezidencia Jiřího Wolkera ešte pred samotným čerpaním úveru dostal niekoľko špecifických podmienok, ✍️ ktoré nám všetkým dávajú relatívne silnú kontrolu nad developerským projektom.

1️⃣ Čerpanie úveru je podmienené predložením originál výpisu z listu vlastníctva, ktorý hovorí, že developer je 100% vlastníkom danej nehnuteľnosti, kde bude projekt realizovať. 

2️⃣ Investícia Slovensko si uplatní záložné právo na 100% podiel v spoločnosti. V trvaní do vyplatenia poskytnutého úveru spoločne aj s výnosmi. 

3️⃣ Na celú investovanú čiastku, ktorú sprostredkujeme, je zriadená vinkulácia na bankovom účte, ktorá púšťa finančné prostriedky v prospech developera až po splnení podmienok. 

Každý jeden investor, bude môcť vo svojom investorskom účte nahliadnuť do detailu projektu a sledovať tak progres tohto investičného zámeru. 

Výnosy sa budú posielať do disponibilných prostriedkov investora podľa splátkového kalendára, odkiaľ investor môže peniaze reinvestovať do ďalších projektov, resp. si ich poslať na svoj bankový účet.

Ďakujeme investorom a developerom za dôveru. V týchto momentoch pripravujeme nový investičný projekt, ktorého detaily uvidíte čoskoro.

Peknú sobotu želám a držím palce na ceste za Vašim pasívnym príjmom.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak