SPRÁVA VÝKONNOSTI: JANUÁR – APRÍL

Date
04.05.2021
Read time

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Vstup do nového roka 2021 Investícia Slovensko nepodcenila. Uplynulý rok bol pre platformu rozbehový. V KLUBE INVESTOROV zverejnila štyri realitné projekty.

Pribudli nové projekty, ktoré sa pomaly posúvajú do ďalších etáp – stavebného povolenia, územného rozhodnutia či realizácie.

Úspešne financované projekty

V priebehu štyroch mesiacov sa uskutočnili 3 úspešne zafinancované kampane na nové investičné príležitosti.

V januári sme na platforme Investícia Slovensko spustili novú investičnú príležitosť „ECO-HYDRO“ v Spišskej Teplici. Išlo o realitný projekt, kde sa postaví nová generácia rodinných domov "ECO-HYDRO s takmer nulovou spotrebou energie, obnoviteľnými zdrojmi a úsporou vody, ktorá sa recykluje až z 85%. S pomocou členov KLUBU INVESTOROV sa projekt zafinancoval za 4 pracovné dni s čiastkou 168 331 eur.

Štatistiky „ECO-HYDRO“, Spišská Teplica:

 • Investícia spolu 168 331 EUR.
 • Minimálna investícia 100 EUR.
 • Maximálna investícia 20 000 EUR.
 • Do projektu sa zapojilo 124 investorov.
 • Pevný výnos z tohto projektu bol 12,77 % p.a.
 • Vyplácanie výnosov – kvartálne.
 • Obdobie investície – 18 mesiacov.

Posledný marcový týždeň priniesol druhú investičnú príležitosť – „MALÉ VILY“. Hlavnou myšlienkou je nahradiť panelákové bývanie a bývanie vo veľkých, niekoľko generačných domoch. Základná obytná jednotka má rozlohu od 65 m², takže ide o útulné bývanie s rozmermi štandardného bytu. Na vlastnom pozemku, s vlastným parkovacím miestom, s vlastnou záhradou a terasou. Touto investíciou sa refinancovala pôvodná pôžička pre hlavného investora, ktorá bola poskytnutá v roku 2019.

Členovia KLUBU INVESTOROV zareagovali na nový projekt veľmi pružne a kampaň sa vyzbierala za neuveriteľných 24 hodín.

Štatistiky projektu „MALÉ VILY“:

 • Investícia spolu 152 010 EUR.
 • Minimálna investícia 100 EUR.
 • Maximálna investícia 20 000 EUR.
 • Do projektu sa zapojilo 125 investorov.
 • Pevný výnos z tohto projektu bol 13,58 % p.a.
 • Vyplácanie výnosov – kvartálne.
 • Obdobie investície – 18 mesiacov.

Apríl priniesol pokračovanie investičnej príležitosti v meste Zvolen. Išlo o II. etapu projektu, nakoľko toto bol projekt s už vydaným právoplatným stavebným povolením. Minimálna stanovená čiastka bola 170 000 eur. Členovia KLUBU INVESTOROV naplnili minimálnu čiastku za 11 dní, čo bola celá dĺžka zverejnenej kampane.

Štatistiky „BYTOVÝ DOM  - ZVOLEN“:

 • Investícia spolu 177 138 EUR.
 • Minimálna investícia 100 EUR.
 • Maximálna investícia 14 951 EUR.
 • Do projektu sa zapojilo 161 investorov.
 • Pevný výnos z tohto projektu bol 11,19 % p.a.
 • Vyplácanie výnosov – kvartálne.
 • Obdobie investície – 18 mesiacov.

Priemerná výška investícií v projektoch „ECO-HYDRO“ bola 1 318,84 eur , v projekte „MALÉ VILY“ bola 1 151,59 eur a v projekte Bytový dom Zvolen II. bol priemer 1 100,23 eur.

Ukončenie projektu Smallville

Prvý projekt z roku 2019 sa ukončil k dňu 1. 4. 2021. Istina a výnosy boli vyplatené zúčastneným investorom podľa splátkového kalendára. Investícia pre Smallville trvala 18 mesiacov. Tento investičný zámer sme podporili novou investičnou kampaňou v Marci 2021 na 18 mesiacov. Peniaze boli použité pre refinancovanie pôžičky a ostatných nákladov hlavného investora.

K 1. aprílu 2021 boli teda zúčastneným investorom vyplatené posledné výnosy, získané bonusy aj istina. Išlo o čiastku istiny vo výške 82 710 eur. Za životnosť projektu sa vyplatili výnosy vo výške 20 375,28 eur. Výška bonusov bola 2 205 eur.

Vyplácanie výnosov

Za mesiace január – apríl developeri vyplatili investorom Investícia Slovensko výnosy zo šiestich prebiehajúcich projektov (Smallville, Park Lesná*** I. a II., Rezidencie Jiřího Wolkera, Green projectu v Prešove aj Bytového domu vo Zvolene I.) vo výške spolu 48 792,12 eur.

Štatistiky platformy Investícia Slovensko

V KLUBE INVESTOROV je k 4. máju 2 685 registrovaných členov, z toho 471 aktívnych investorov (tj. ktorí investovali minimálne 1x).  Čísla každým dňom rastú. Investícia Slovensko sprostredkovala k dnešnému dňu investície vo výške 1 893 285,04 eur.

ĎAKUJEME, že investujete s nami!

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak