Podcast ROZHOVOR 🎙️ - Silvia Laczóová

Date
29.09.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Pochádza z Komárna a vyštudovala psychológiu na univerzite Komenského v Bratislave. Pôsobila aj v USA, kde začala s koučingom, ktorému sa venuje dodnes. Je držiteľkou certifikátov. Pomáha športovcom, profesionálom rozdrviť bloky, získať motiváciu a vyhnúť sa vyhoreniu.

Aký je jej profesný príbeh?

Začalo sa to štúdiom psychológie v Bratislave. Chodievala na výmenný pobyt cez Work and travel, kde získala zelenú kartu. Odišla do USA, našla si kamarátov. Osobný vzťah s priateľom - basketbalistom ju priviedol k myšlienke mentálneho koučingu. Začala pracovať "z domu". Okrem koučingu sa venuje aj manažmentu v cestovnej kancelárii.

Ako získava klientov?

Najčastejšie cez referencie. Využíva aj sociálnu sieť Instagram a vzdeláva sa v marketingu, aby si získala nových klientov. Primárne sa zameriava na mentálny koučing športovcov. Vyhľadávajú ju ľudia, ktorí riešia prokrastináciu, nedostatok odvahy či sebavedomia.

Čo je cieľom koučingu?

Cieľom je dopátrať sa otázkami k problému a k cieľu, čo daný klient chce, potrebuje. Či nasleduje svoje ciele alebo ciele niekoho iného. Čaká na AHA momenty, kedy sa udeje tá správna zmena.

Čím si prechádzajú športovci?

Vybojovanie pozície, keďže na tvoje miesto čaká niekto ďalší. Neustále podávať výkon znamená byť pod tlakom. Sezóna síce trvá 9-10 mesiacov a potom nastáva samotréning. Ďalšou prekážkou sú agenti, ktorí im majú nájsť angažmán. Ak nenájdu, tak športovci ostávajú bez peňazí. Sociálne siete neustále "hejtujú" výkony a pod.

Čo sa naučila od svojich klientov?

Všetci sme na jednej lodi. Myslíme si o iných, že sú lepší. Ale všetci si prechádzame nejakými prekážkami, ktoré nás brdzia. Aj ľudia, ktorí na nás pôsobia úžasne, majú svoje temné miesta a sú zraniteľní.

Čo je podľa nej "vitamínom C" mentálneho zdravia?

Nájsť ci čas pre seba a začať byť sprítomnený. Na obede obedovať, nie pozerať maily. Nechodiť na 2 hodiny do fitka, ak nemáme čas, ale pár minút sa ponaťahovať alebo meditovať. Ide o tie najjednoduchšie veci, ako napríklad pohyb alebo dýchanie, ktoré nám je prirodzené.

Aký je jej zdroj dobrých informácií?

Emocionálna inteligencia od Daniela Golemana. Ak človek začne pracovať na svojej emocionálnej inteligencii, začne sa meniť aj svet okolo neho.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak