Podcast ROZHOVOR 🎙️ - Peter Dendis

Date
23.11.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Peter Dendis je marketér a projektový líder. Zaoberá sa blockchainovou technológiou a teda aj kryptomenami. V podcaste nám porozprával o svojej vzdelávacej platforme Komoio a aj o tom, ako preplaviť Dunaj za Bitcoiny.

Kto Peter je a čo robí?

Definuje sa ako "rozbiehač". Má rád nové nápady, rád spája ľudí. Vidí príležitosti, ktoré si iní nevšimnú. Bavia ho veci, ktoré poháňajú svet. Je to "hľadač talentov" pre projekty. Jeho sila je vymyslieť nápad, dať ho dokopy a spojiť ľudí, ktorí sa na projekte budú podieľať. Premýšľa komplexnejšie v širších súvislostiach. Riadi sa heslom: "Ak nezískaš, čo si chcel, získal si skúsenosť." Vždy je to o ľuďoch a nápad by mal mať reálne kontúry.

Za akými projektmi stojí a čo mu dali?

Najviac ho definovala agentúra na výkonnostný marketing. Naučila ho prvá zákazka pre slovenskú firmu, na ktorej pracoval pol roka. Išlo o vytvorenie kryptomeny. Mal ľudí v Šanghaji aj všade po svete. Dostal sa s kryptomenov do TOP 20-tky. V druhom kontrakte mal na starosti crowdfunding, kde zbieral peniaze od malých investorov. Ďalším projektom boli ľudia, ktorí investujú do startupov a majú logicky spracované to, ako sa darí ich investíciám.

O čo ide v projekte KOMOIO?

Je to najväčší projekt s najväčšími ambíciami. KOMOIO sa snaží o vytvorenie škálovateľného online nástroja, ktorý pomôže ľuďom, ktorí chcú začať podnikať. Pomáha človeku identifikovať, na akú pracovnú pozíciu sa hodí v digitálnom svete a v druhom kroku mu dá proces učenia, až kým je schopný si zarobiť svoje prvé peniaze. KOMOIO teda edukuje nových digitálnych freelancerov.

Aká je jeho filozofia podnikania?

Peter verí v podnikateľstvo ako v náboženstvo. V jeho projektoch sa často opakuje slovo "pomáhať". Ľudia platia za dve veci - za zábavu, alebo ak sa im vyrieši problém. Podnikanie zlepšuje svet. Evolučná vec je, že čo stojí, to zomiera. Čo sa nehýbe, to padá. Podnikanie umožňuje širšie chápanie sveta.

Aká je jeho politika na ľudí?

Má základné pravidlá - hľadanie zamestnancov je ako obchod - musí porozumieť tomu, čo hľadá, či sa mu to hodí. Musí chápať jeho potreby, možnosti a či je tam nejaká zhoda. Zaujíma ho intelekt človeka. Viac ako zručnosti ho zaujímajú prístupy k práci, k životu a k informáciám. Často si vyberá kratšie pracujúceho človeka s drajvom ako seniora, ktorý robí niečo dlho.

Čo je to blockchainová technológia a ako funguje?

Veľmi zjednodušene ide o databázu, napr. Excel, ktorá ja zdieľaná. Všetci na svete sa do databázy môžu pozrieť. Existujú pravidlá, kto môže do databázy zapisovať. Technológia slúži ako peniaze a využíva sa aj ako security.

Ako vníma bitcoin ako kryptomenu?

Na bitcoin sa treba pozrieť ako na úskalia. Môže sa zastaviť, nebude mať kto zapisovať, klesne pod nejakú cenu. Riziko toho, že sa zastaví blockchain naozaj je. Investovanie do bitcoinu je rizikové. Bitcoin spĺňa podmienku uloženia peňazí. Má obrovskú volatilitu. Tá bude až dovtedy, ak sa bitcoin zadaptuje a stane sa platidlom.

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak