Podcast ROZHOVOR 🎙️ – Michal Čuridlo

Date
06.04.2021
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Porozprávali sme sa s digitálnym marketérom Michalom Čuridlom - zakladateľom agentúry iFocus. Je marketing dobrá investícia? Odpoveď je áno, ale viac sa o tom dozviete až v podcaste.

Kto je Michal a čomu sa venuje?

Zakladateľ agentúry iFocus - digitálnej reklamnej agentúry. Špecializácia im umožňuje byť dobrý a sledovať trendy v danej oblasti. Digitálny marketing je podstránka marketingu. Umožňuje menším firmám to, čo si v klasickom marketingu môžu dovoliť len veľké korporácie. V digitálnom marketingu dokážeme zmerať naozaj čokoľvek - aj napríklad, prečo zvoní telefón.

Aká bola jeho cesta?

Počas štúdia na vysokej škole v Bratislave, kde študoval strojné inžinierstvo, pracoval v cestovke. Tieto znalosti rezervačného systému a práca s letenkami ho dostali do Londýna, v českých aerolíniách. Ostal tam 4 roky a pracoval ako marketingový manažér. Navštevoval rôzne mestá a zabezpečoval rôzne aktivity. tu sa 1x stretol s digitálnym marketingom.

Ako chápe marketing vo všeobecnosti?

Ak máte produkt a chcete ho predať, to má zabezpečiť marketing. Michal si ale myslí, že úlohou marketingu je súzvuk klienta a marketéra, aby sa našla win-win situácia. Marketingom treba nájsť zákazníkov, ktorí hľadajú daný produkt a my pre neho máme to riešenie, resp. náš klient. Prepojiť ľudí s problémom s ľuďmi, ktorí majú riešenie na problém.

Čo je podľa Michala návodom na úspech, aby sa obom stranám dobre spolupracovalo?

Ak klient má za sebou prieskum trhu - dobrá znalosť trhu a daného odvetvia je kľúčová esencia a určite aj cieľ - správne a zdravo nastavený cieľ. Kde chcem byť o rok, o tri roky a pod. Byť mentálne nastavený na to, že to je tvrdá práca a môže to nejakú dobu trvať, kým to prinesie ovocie.

Kedy si človek dokáže robiť marketing sám a kedy sa obrátiť na profíkov?

Ide o priority. Všetko je na webe. Plánovanie, chatboty, štatistiky a pod. Agentúra má byť prospešná pre klienta. Takže jednotlivec zistí, že nedokáže byť špecialista na marketing a agentúra ho časovo odbremení, aby získal efektívnejšie výsledky.

A čo "finančná prestrelka" s Michalom?

Čo si predstavuje pod pojmom finančná gramotnosť?

  • Osoba spraví rozhodnutie, ktoré ju neohrozia.

Do čoho rád investuje?

  • Diverzifikuje riziko a skúša všetko, čo sa objaví - zlato, Bitcoin, appky.

Čo pre neho znamenajú peniaze?

  • Spôsob na dosiahnutie svojich cieľov.

Čo bola jeho najlepšia investícia?

  • Investícia do zdravia a určite to, že odišiel do zahraničia.

*Ak ste našli chybu, napíšte nám na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak