Podcast ROZHOVOR 🎙️ - Martin Bittara

Date
31.08.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Zakladateľ digitálnej agentúry Katapult. Financie študoval v Írsku, kde nadobudol množstvo skúseností v oblasti správe majetku. Zaujíma sa o investovanie, asset manažment. Má viac ako 10-ročné skúsenosti s marketingom a predajom v investičnom sektore.

Pochádza z Prievidze, nechal vysokú školu a odišiel v 18-tich rokoch do Írska, kde ostal 13 rokov. Prešiel od predajnej role, kedy robil podomového predavača. V roku 2007 začala vyrastať Post bank, kde získal pozíciu konzultanta. Vyštudoval finančníctvo a bankovníctvo v Írsku a prešiel aj do digitálnej sféry. Pomáha projektom rozhlásiť svoj príbeh v online priestore a získavať tak zákazníka.

Čo ho naučil podomový predaj?

V Dubline mal do 3 dní prácu, no netušil, do čoho ide. Bola to netradičná spoločnosť - v práci sa začínalo o 11tej, v office neboli stoly a pod. Považuje to za tvrdú prácu. Jeho rajónom bolo 100 domov. Problémom bolo to, že ho odmietlo 90 z nich. Pokiaľ človek neprestal a nezlomilo ho to, tak dokázal niečo predať. Vďaka tejto práci si zažil dva extrémy - veľa peňazí v krátkej dobe a nevedel, čo s nimi a málo peňazí, kedy nemal, čo do úst. Podľa neho treba pracovať rovnako dobre každý deň, aby to fungovalo.

Asset manažment - ako správa aktív?

Po kríze sa rozhodol štát, že zatvorí banku. Spojil sa s ľuďmi, ktorí riešili správu aktív pre veľké spoločnosti. Sledoval trhy, trejdoval a skúsil asset manažment, či mu to pôjde na vlastných peniazoch. Vybielil dva účty, spolu 10 000eur, o ktoré prišiel. Naučil sa všetko to, čo ho živilo ďalšie dva roky. Chýbala mu však "človečina".

Čo pre neho znamenajú peniaze?

Len prostriedok na transakciu - zdroj. Sú pre neho ako voda, elektrina a ak ich správne využije, tak mu peniaze vytvoria ďalšie peniaze. Necháva ich, aby pracovali, aby to nemusel robiť on.

Aké najväčšie chyby robia ľudia s peniazmi?

Ako sa pozerajú na peniaze - uprednostňujú iných (účty, dlhy a pod). Mali by platiť najprv sebe a žiť z toho, čo ostane a nie naopak. Z takých peňazí človek dokáže budovať lepšiu budúcnosť. V porovnaní s Írskom si u nás odkladáme neskôr. Ďalšou chybou je, že si sporíme na nesprávnom mieste. Vsádzame na istotu, ale pritom sa hodnota peňazí stráca.

Ako možno spoznať dobrého finančného poradcu?

Vystupovaním, komunikáciou, či sa zaujíma o aktuálnu situáciu klienta, podľa odporúčaní, podľa toho, koľko má klientov, ako dlho je v biznise a pod.

Existuje niečo, čo mu pomohlo v jeho kariére?

Odporúčam stránky, videokurzy , mysli a zbohatni, kyiosaki a psychologické knihy Influence - psychológia, marketing - Creative academy a pod.

Čo by odporučil svojmu 18-ročnému dieťaťu?

Čo najskôr zlyhať...

*Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak