Podcast ROZHOVOR 🎙️ - Marek Kvasnička

Date
09.11.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Primárnou náplňou Marekovho podnikania je vzdelávanie ľudí. Študuje na Technickej Univerzite v Košiciach a momentálne pôsobí v Banskej Bystrici. Podieľa sa na otváraní pobočiek značky OVB na východnom Slovensku a aktívne buduje vlastnú značku Kvasnicka´s.

Ako sa dostal k financiám?

Plánoval byť informatikom, chcel podnikať, tak si vybral školu v Škótsku, kde bol sektor najlukratívnejší. Dostal ponuku vo finančníctve a ostal na Slovensku. Pred rokom spolu s bratom - dvojčaťom založili rodinnú značku "Kvasnicka´s" - vzdelávajú ľudí aj prostredníctvom videí na Youtube.

Ako vyzerá Marekov deň?

Vzdelávanie ľudí a otváranie nových pobočiek po východnom slovensku - výberové pohovory, koučing budúcich vedúcich a školenia.

Ako je možné, že finančné poradenstvo je bezplatné?

Ak človek ide kupovať nehnuteľnosť, tak cena je nejaká suma a maklér si pripočíta svoju províziu. V OVB je to trošku inak. Ak niekto kupuje byt na hypotéku vo výške 100.000 eur, tak klient preplatí banke na úrokoch sumu. My sme platení z toho preplatenia, banka teda ukráti seba a nie klienta o províziu. Tak isto to funguje pri akejkoľvek inej finančnej inštitúcii.

Ako sa k nemu klienti dostávajú?

Najčastejšie je to cez odporúčania. Nie každý klient môže byť mojím klientom, posúvame si to v rámci štruktúry.

Marketing a jeho miesto vo firme Kvasnicka´s?

Chcú sa dostať k čo najväčšiemu množstvu ľudí, potrebujeme ich nejako osloviť. Marketing je na to ako stvorený. Bratia chcú ľudským spôsobom robiť marketing a búrať predsudky.

Čo sú indikátory správneho výberu ľudí do tímu na spoluprácu?

Či počúva a robí to, čo hovorím, alebo len robí. Na finančnom biznise je krásne to, že vždy nového človeka "vyzlečie do naha". Človeka dokáže naučiť kompletne všetko, ak je ochotný ma počúvať - ako byť zodpovedný, ako sa predať, ako manažovať, vzdelávať a viesť ľudí a pod.

Akú úlohu má v jeho živote vzdelávanie?

Porovnáva vzdelávanie v škole a v praxi. Podnikanie je vysoká škola života. Biznis človeku stále vracia problémy, ktoré ešte nechápe. Na finančný biznis nie je nutná vysoká škola. Ide tu o skôr o iné aspekty. Treba aplikovať informácie zo školy v praxi, aby bol človek schopný zarábať peniaze.

Aké knihy odporúča?

Má ich niekoľko. Odporúča motivačnú literatúru napríklad od Harva Ekera a taktiež spomenul rady trénera Michala B. Jordana, ktoré dobre fungujú na nastavenie mysle.

Aká bola jeho najlepšia investícia?

Bolo ich veľa. Najlepšími boli kurzy, školenia, ktoré mu pomohli rásť, mentálne inak myslieť a pracovať na sebe.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak