Podcast ROZHOVOR 🎙️ - Daniel Fekete

Date
11.01.2021
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Daniel Fekete je Country Manager pre Financer.com Slovensko. Je milovníkom dobrého jedla, cestovateľ a knihomoľ so záľubou vzdelávania sa v oblasti finančnej gramotnosti a financií. Spoluzakladateľ vzdelávacieho programu School of Modern Policy.

Aká je jeho profesia?

Pochádza z dedinky neďaleko Trebišova. Študoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Venuje sa aj digitálnemu marketingu, copywritingu. Na stránke Financer.com tvorí texty. Je autorom blogov.

Čo je Financer.com?

Ide o porovnávač finančných produktov. Najväčšou konkurenciou je Finančná hitparáda, TotalMoney.sk a pod. Snažia sa zákazníkom ponúknuť čo najväčšie portfólio produktov. Návštevník príde na web, nič mu neponúkajú. Aktualizuje a zbiera dáta o návštevníkoch a pomáha im, aby sa dokázali lepšie rozhodnúť pri každom svojom rozhodnutí. Projekt začal vo Švédsku, dnes je dostupný vo viac ako 26 krajinách.

Ako sa dostal k téme finančnej gramotnosti?

Ide o neoddeliteľnú súčasť finančného sveta. Finančná gramotnosť je základným kameňom k pochopeniu toho, čo máme na účte. Hľadal priestor, kde by sa mohol web posunúť. Vytvoril blog a začal písať. Doviedla ho k tomu vlastná skúsenosť aj prístup doma, kedy si mama zapisovala všetky výdavky aj príjmy. Podľa neho sú osobné financie sú otázkou plánovania. Vyhnúť sa nákupom z pasie, ak si dokážete povedať, čo je nutné uhradiť a následne niečo odložiť, toto je cesta. Uvedomenie si toho, kam dávam peniaze a či som alebo nie som s tým spokojný.

Akým témam sa najradšej venuje na svojom blogu?

Ku každej téme pristupuje tak, aby to ľudia na druhej strane pochopili. Snaží sa to písať "po lopate", aby tomu porozumel aj 18-ročný mladík aj 45-ročná žena vo fabrike. Najradšej píše o osobných financiách - kam si to odkladať, prečo si odkladať, aká by mala byť finančná rezerva a pod.

Ako vznikol neformálny vzdelávací program School of Modern Policy?

Vzniklo to ako iniciatíva študentov. Vytvorili súbor tém, ktoré by radi pokrývali - komunikácia, verejná správa, legislatíva, kritické myslenie, lobbing, politický marketing a média. Na každú tému pripravili zoznam lektorov, lídrov vo svojej profesii, ktorí prišli priamo do Banskej Bystrice, vytvorili networking a ukazovali príklady z praxe.

Kam investuje a čo si myslí o trende s nehnuteľnosťami? Otočia sa ceny?

Z hľadiska histórie sa trh s realitami vyvíja. Ide o krivky, o vývoj cien. Od roku 2009 ceny nehnuteľností stúpajú. Dlhodobo investuje do podielových fondov, natrafil na investičnú platformu EstateGuru a sporí peniaze, aby kúpil investičný byt.

Akú úlohu zohráva vzdelávanie v jeho živote?

Rád sa vzdeláva, rád číta - prózy, poéziu, náučnú literatúru. Rád veľa vie, je prirodzene zvedavý. Nemá recept na všetko, ale snaží sa získať vedomosti z "každého rožka troška".

Akú investíciu považuje za najhoršiu a ktorú za najlepšiu?

V dvadsiatich rokoch založili s kamarátmi regionálny spravodajský portál v meste Trebišov. Písali spravodajské ceny, fotoreportáže, rozhovory a získali si čitateľskú základňu. Chceli rozšíriť portfólio reklamy. Kúpili bilbordy. Nedarilo sa im ich obsadiť. Nakoniec ich predali s 80% stratou. Za najlepšiu investíciu považuje čokoľvek, čo sa týka vzdelania.

*Ak ste našli chybu, napíšte nám na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak