Nový crowdfundingový projekt výstavby domov v koncepte "Green project"

Date
02.11.2020
Read time

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Len pred pár dňami sme otvorili nový crowdfundingový projekt výstavby rodinných domov v koncepte "Green project".

Koncept "Green project" má za úlohu maximálne využiť zelené miesta na plochách, kde by bol za normálnych okolností betón, železo, resp. iný stavebný materiál.

No, kým niečo o tom napíšem, poďme si pozrieť hlavné investičné atribúty tohto crowdfundingového projektu:

  • Investičné obdobie: 24 mesiacov
  • Výnos z projektu: 14,37 % p.a. (ročne)
  • Lokalita: Prešov
  • Typ projektu: realitný, výstavba 2x rodinných domov s nízkou energetickou náročnosťou v koncepte "Green project"
  • Maximálna investičná čiastka od všetkých investorov: 200.000 EUR
  • Minimálna investičná čiastka od všetkých investorov: 100.000 EUR
  • Maximálna investičná čiastka od jedného investora: 30.000 EUR
  • Minimálna investícia od jedného investora: 100 EUR

Viac info nájdete v KLUBE INVESTOROV.

A poďme teda na opis tohto, podľa mňa naozaj skvelého realitného projektu s krátkou investičnou dobou.

Konkrétne pre tieto rodinné domy sa architektom podarilo fantasticky využiť miesto na streche. Strechy sú momentálne často diskutovanou témou, pretože takmer 100% striech našich obydlí je nevyužitá plocha, ktorá by mohla plniť lepší účel ako žiadny.

Pred nejakou dobou som videl dokument, kde sa jedna iniciatívna skupina ľudí v meste New York snažila využiť zanedbané a nepoužívané strechy priamo v downtowne na výškových budovách.

Táto iniciatíva tam organizovala letné kiná, divadlá, nocľahy pod holým nebom. Strechy upravovali rôznym spôsobom tak, aby boli príjemné, obývateľné, zelené a aby naplnili svoj účel. 

Mohli ste si rezervovať miesto na streche pre svoj deň, spraviť si piknik, stráviť celú noc s výhľadom na mesto New York a spať rovno pod hviezdami. Šialené? Podľa mňa unikátne. 

Bolo to zaujímavé sledovať. 

Súčasný prebiehajúci crowdfundingový projekt nízkoenergetických domov v koncepte "Green project" sa okrem nízkej energetickej náročnosti domov sústreďoval na to, kde nájsť zelené, využiteľné miesta vo výstavbe, ktoré by skvalitnili život budúcim majiteľom.

Nižšie je štúdia, kde sa podarilo pre jeden rodinný dom získať 75m2 na streche pomocou strešnej terasy.

Takéto domy vyrastú aj v Prešove, a to vďaka crowdfundingu a všetkým členom v KLUBE INVESTOROV, ktorým za to ďakujeme.

Prečo rodinné domy blízko centra mesta?

Výstavba rodinných domov nebolo rozhodnutie len kvôli ekologickému, resp. zelenému konceptu. Rodinné domy a hlavne tie, ktoré sú v tesnej blízkosti miest si posledné mesiace získali obrovskú radu záujemcov. Tento dopyt je citeľný aj v prípade momentálneho stavu ovplyvneného COVID-19.

Premýšľali sme prečo. No, myslím, že možno aj práve COVID-19 a karanténne opatrenia tomu výrazne pomohli.

Je zrejme obrovský rozdiel, či ste zatvorený počas karantény 10 dní doma v paneláku medzi štyrmi stenami, alebo na záhrade svojho domu. Alebo, v prípade tohto nášho crowdfundingového projektu, aj na strešnej terase.

Možno práve v týchto situáciách si ľudia uvedomili, aká silná pridaná hodnota je mať vlastný pozemok, vlastnú záhradu, terasu, resp. voľný priestor na vzduchu, kde môžu tráviť svoj voľný čas.

Na záver.

Chceme ponúknuť našim členom KLUBU INVESTOROV podstatne viac podobných projektov, možno aj v koncepte "Green project". Výstavba rodinných domov v lukratívnej lokalite, s nápadom, dobrou myšlienkou, v nízkoenergetickom móde je veľmi zaujímavá investícia so slušným a spravodlivým výnosom.

Napríklad tým, že developer využil priestor na streche, jeho náklady vzrástli minimálne, no úžitková (predajná) plocha výrazne. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto projekte a investovať doň, registrujte sa do KLUBU INVESTOROV a nahliadnite do detailu projektu. Nájdete tam podrobné investičné atribúty, finančné ukazovatele, predpokladané náklady, výnosy, samotný cash-flow projektu a formu zabezpečenia investícii. 

Držím vám palce na ceste za vašim pasívnym príjmom ... a možno aj v súčinnosti s KLUBOM INVESTOROV. 

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak