🎙️ 14# Najbohatší muž v Babylone (3)

Date
20.01.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Ďalšia epizóda a ďalšie pravidlá na skrotenie zlata. Arkádov syn Nomasír zložil skúšku dospelosti a bohatstva.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Keby ste si mali vybrať medzi peniazmi a knihou? Čo by bola vaša voľba? Väčšina ľudí by zvolila peniaze. Nebuďte ako oni! Je to ľudská nátura. Odignorujeme vedomosti a zlato väčšina minie na rozmary. Ale aj vedomosti sa dajú zhodnotiť a nie len zlatom! Akých je 5 pravidel zlata?

Pravidlo číslo 1:

Písali sme o ňom viackrát. Stále platí, že si musíte odkladať aspoň 1/10 svojho platu.

Pravidlo číslo 2:

Zlato pracuje tvrdšie ako ktorýkoľvek človek. Ale len pre pána, ktorý mu nájde vhodné zamestnanie! 

Pravidlo 3:

Zlato sa drží s človekom, ktorý ho múdro investuje a radí sa s múdrejšími ako je on sám o spôsoboch ako ho investovať. 

Pravidlo 4:

Zlato unikne človeku, ktorí ho investuje do vecí, ktorým nerozumie. 

Pravidlo 5:

Zlato unikne aj človeku, ktorý sa ho snaží nerealisticky rýchlo zhodnotiť, alebo podľahne falošným radám podvodníkov, či svojim vlastným naivným predstavám o investovaní alebo biznise.

  ️ V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak