🎙️ 13# Najbohatší muž v Babylone (2)

Date
12.01.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

V tejto epizóde nám Arkád prezradí 7 liekov na tenkú peňaženku. Základ je vždy šetriť a investovať.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

  Využite svoj aktuálny zdroj príjmov

Je mnoho spôsobov, ako zarábať peniaze. Tak, ako hovorí aj Dave Ramsey vaším najlepším prostriedkom na budovanie bohatstva je váš príjem. Nie vaše dlhy. Musíte si z neho odkladať. To je základ a prvý krok.

Kontrolujte svoje výdavky!

Ako je možné že ľudia, ktorí zarábajú rôzne veľké sumy peňazí, majú na konci mesiaca rovnakú nulu? Je to jednoduché. Naše výdavky sa vždy samy vyrovnajú, dokonca aj prekonajú náš príjem. Jediný spôsob ako sa tomu vyhnúť je proti tomu protestovať.

Prinúťte svoje zlato, aby sa rozmnožovalo

Vaša peňaženka postupne priberá! Nechávate si 1/10 z toho čo zarábate. Nech už je nasporená suma akákoľvek, je to vaše osobné bohatstvo. Váš poklad. Váš milášek.

Poistite sa pred nešťastím

Aj poistenie, ako produkt poisťovní môže byť dobrou investíciou. No v tomto prípade má autor skôr na mysli uistenie sa, že svoje peniaze nevkladáte niekam, kam by ste rozhodne nemali. Peniaze, ktoré nie sú prísne strážené sa môžu ľahko stratiť.

Vlastnite strechu pod ktorou spávate.

Tak ako v Babylone, tak na začiatku 20. storočia, ako aj na začiatku 21. storočia. Ak už máte časť peňazí z celkovej sumy, tak banky vám s radosťou požičajú peniaze na kúpu domu. Ide o dobrú investíciu pre nich aj pre vás.

Zaistite si dôchodok

Každého nás to čaká. Čas beží a my starneme. Jedného dňa už nebudeme schopní zarábať si svojim remeslom a preto je potrebné sa na tento čas dobre pripraviť. Musíte rozumne zasiať semienka, ktoré budú počas rokov rásť a zároveň budú ich plody k dispozícií keď nastane ich čas.

Zvýšujte svoje schopnosti zarábať

Človek, ktorý chce byť len bohatý má vágny a ťažko dosiahnuteľný sen. Človek, ktorý chce mať 5000 eur má konkrétny a dosiahnuteľný cieľ. S takýmto cieľom sa môžete pozrieť na konkrétne kroky, ktoré k nemu vedú.

V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak