Denné návyky, ktoré vám ušetria peniaze #1

Date
03.03.2021
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Poznáte porekadlo “Kto si neváži malé peniaze, nezaslúži si tie veľké?“ Spomíname ho preto, lebo mnoho z návykov, ktoré šetria peniaze, vám usporia pomerne nízke sumy. No keď sa tieto sumy zrátajú a pridá sa k nim aj faktor času, ide o výrazné úspory, ktoré môžete použiť na čokoľvek, napríklad aj na investovanie.

V dnešnom článku zo série “Denné návyky, ktoré vám ušetria peniaze” si predstavíme prvých 5 spôsobov, ktoré môžete implementovať do života s cieľom ušetriť peniaze.

Nákup neznačkových potravín

Prvým, pomerne jednoduchým spôsobom, ako ušetriť na druhej najväčšej nákladovej položke Slovákov, potravinách, je nákup neznačkových potravín. Áno, vieme. Niektoré potraviny sú jednoducho nenahraditeľné, ako napríklad Oreo sušienky, Coca Cola, či Nutella. No ak sa jedná o kyslú smotanu, cukor, múku, mlieko a podobne, s nákupom lacnejších variant si dokážete ušetriť aj niekoľko desiatok eur mesačne.

Využívanie cashback stránok

Cashback stránky fungujú na princípe vrátenia peňazí (z ang. cash back) zákazníkovi pri online nákupe. Na Slovensku existuje hneď niekoľko cashback stránok. Medzi najobľúbenejšie patrí určite Tipli, kde za každý online nákup získate späť až do 4% hodnoty objednávky, v závislosti od predajcu. Priemerne nakupujúci Slovák takto zarobí približne 30-50 eur ročne, čo už je, povedzme si, celkom pekná sumička.

Zbieranie bodov na čerpacích staniciach

Ak máte auto a preferovanú čerpaciu stanicu, zvážte zadováženie si klubovej karty danej čerpacej stanice. Okrem iných výhod si za nazbierané body môžete kúpiť kávu, či energetický nápoj na cestu, dať si umyť auto, alebo si vybrať zo širokého sortimentu zľavneného tovaru.

Pestovanie byliniek

Jeden z najšetrnejších návykov vôbec, aký si môžete vybudovať, je príprava vlastného jedla. Nie každý z nás má však nadanie na varenie. Jedlo chutná lepšie, ak je správne ochutené, a preto vám ako ďalší z trikov na šetrenie ponúkame pestovanie vlastných byliniek na záhradke, balkóne, či okne vášho bytu. Ušetríte tak za nákup predražených čerstvých byliniek zo supermarketu a dáte svojim jedlám nový chuťový rozmer.

Obmedzte alebo eliminujte zlozvyk, ktorý vás stojí peniaze

Fajčíte, radi nakupujete oblečenie, alebo si doprajete pohár vínka každý večer? Tieto a mnohé ďalšie zlozvyky idú často aj do peňazí. Ak si chcete budovať návyky, ktoré vám ušetria peniaze, mali by ste začať s ich búraním. A keďže vieme, že prestať zo dňa na deň je extrémne ťažké (až nemožné), odporúčame začať postupne. Kontinuálne obmedzovanie zlozvyku po malých, nepatrných krokoch vás bude bolieť menej. Ak chcete, môžete vyskúšať aj nahradenie zlozvyku niečím iným.

To je od nás pre túto chvíľu všetko. Aké návyky pomáhajú šetriť vám? Budeme radi, ak nám dáte vedieť a už teraz sa môžete tešiť na ďalší článok zo série s názvom “Denné návyky, ktoré vám ušetria peniaze”.

*Našli ste chybu? Napíšte na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak