32# Najslávnejší newyorský “realiťák” Donald J. Trump (2)

Date
08.06.2020
Read time

3 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Donad tvrdí, že kľúčové pre jeho úspech neboli peniaze jeho otca, ale znalosti, ktoré mu za tie roky predal. Gro myšlienok pochádza z Donaldovej knihy "Mysli ako bilionár".

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Donald Trump radí v oblasti realít, hypotéky aj peňazí a riadenia dlhov. Necháte si poradiť aj z jeho skúseností, alebo sa vydáte na cestu, na ktorej zmúdriete sami?

Nehnuteľnosti sú jadrom mnohých biznisov a bohatstva.

Zaplatiť trochu viac za dobrú lokalitu je oveľa lepší nápad ako získať zľavu na zlom mieste. Dobré miesto má viacero vlastností. Musí byť blízko zamestnania, mať občiansku vybavenosť, musí byť bezpečná a musíte sa tam cítiť dobre. Práve pocit je niekedy najdôležitejším faktorom pri vyberaní správnej lokality.  Zlá lokalita môže zabiť tvoj biznis. Ak sa ľudia nebudú vedieť dostať k vášmu officu, tak sa môže stať, že čoskoro skončíte. Myslite aj na možnú expanziu.

O cene vždy vyjednávajte a vyjednávajte od začiatku.

Trump neodporúča utratiť za bývanie viac ako 25% príjmu. To je váš limit - na toto máte a všetko nad to je príliš a ožobráčujete sa. Každý zbytočný dolár, ktorý utratíte do bývania už nemôže byť použitý inde - napríklad na investovanie.

Dvíhajte hodnotu vášho domu.

Donald Trump odporúča zaplatiť záhradníkov aj interiérových dekoratérov. Ak si najmete naozaj dobrých ľudí, tak zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti mnohonásobne. Pekné domy sa predávajú lepšie. A hlavne - drahšie. Ako zariadiť, aby vaša nehnuteľnosť rástla na hodnote? Musíte si ju vážiť. Meňte žiarovky, opravujte praskliny, maľujte - nenechajte závady hromadiť sa.

Hypotéka je produkt ako auto.

Hľadajte viacero možností. Nebojte sa od dohody odísť a nikdy neprijmite prvú ponuku. Ukážte banke výhodnejšiu ponuku od iného poskytovateľa hypoték a spýtajte sa či ponuku dorovná. Hľadajte skryté výdavky. Vždy nejaké nájdete a ak nie ste opatrní, tak vás potopia.  Ak nechcete riskovať, tak radšej hľadajte fixné úroky.

Peniaze rastú z ťažkej práce, talentu a rozumu.

Ak chcete byť bohatí a dobrý investor, tak musíte mať vysoké finančné IQ. Na svoj majetok sa musíte pozerať ako na aktíva a pasíva. Buďte si vedomí toho, čo je čo a dávajte pozor, aby aktíva, ktoré vám zarábajú zostali aktívami. Vzdelanie je cestou k peniazom.

Rozdelenie aktív podľa vzorca.

Rozhodnúť sa ako rozdeliť svoje aktíva nemusí byť vôbec ťažké. Trump radí jednoduchú formulu, ktorú má od svojho finančného poradcu. Vezmite číslo 100 - akože 100% a odrátajte od neho svoj vek. Percento, ktoré toto číslo reprezentuje držte ako cash a dlhopisy. Zvyšok dajte do akcií. Postupne s vekom sa zbavujete menej stabilných akcií v prospech spoľahlivejších dlhopisov.

Manažujte svoje dlhy.

Dlhy si musíte vždy manažovať sami. Ak sa dostanete do dlhov, tak nezaháľajte. Rozpíšte si koľko a komu dlžíte. Vyrátajte si, koľko zarábate a premyslite si kroky, ktoré sa chystáte podniknúť. Byť v zlých dlhoch, ktoré nezarábajú je dôvod na poplach a nie na pasivitu. 

Na starnutie sa treba pripraviť.

Nie je nič horšie, ako spoliehať sa na sociálny systém, že vás cez dôchodok potiahne a uživí. Ak je to aj váš prípad, tak buďte v strehu. Ak tomu viete nejako zabrániť, tak makajte. Šek od štátu by mal byť pre vás ideálne len pekný bonus k tomu, čo dokážu vytvoriť vaše nadobudnuté aktíva.

Sú tieto vedomosti pre vás prínosné?

Podporte náš podcast a pomôžte ľuďom vzdelať sa o finančnej gramotnosti. Prispieť nám môžete na náš crowdfunfingový účet: patron.podbean.com/KLUBINVESTOROV alebo o nás povedzte svojim priateľom. Ak túžite naštartovať svoj pasívny príjem investovaním do realít, pridajte sa do KLUBU INVESTOROV. 


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

* Našli ste chybu? Napíšte na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak