31# Najslávnejší newyorský “realiťák” Donald J. Trump

Date
25.05.2020
Read time

3 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Zábery New Yorku zo 70-tych rokov sú dychberúce. Triumfálne sa týčiace vysoké mrakodrapy, ktoré ako stĺpčeky v grafe ilustrovali priepastný rozdiel v prosperite niekoľkých jednotlivcov a všetkými ostatnými. Niekde tam v tých výškach sa pohyboval aj mladý Donald Trump. Syn realitného magnáta Freda Trumpa a 45. prezident Spojených Štátov Amerických.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Z akých pomerov pochádza Donald Trump a od koho sa učil? Má naozaj dotyk Midasa, ktorému sa v prstoch všetko zmení na zlato? Posúďte sami. 

Túžba byť rovnako dobrý ako otec.

Prvým projektom Donalda Trumpa bola prestavba chátrajúceho Hotela Comodor na Grand Hyatt. Ďalším jeho projektom bol takzvaný Tiffany corner, známy podľa luxusného klenotníctva, ktoré v ňom sídlilo. Plán bol jasný...ísť hore. Strhol slávnu budovu a na jej mieste vyrástla Trump Tower. 

Trumpov oficiálny biznis neboli nehnuteľnosti, ale PR.

Trump je dodnes jedným z najlepších PR-istov na celom svete. Jeho schopnosť predať, najmä teda samého seba a svoje nápady, bola a stále je svetová. Jeho výrečnosť a predajnosť ho dokonca zachránila pred úplným bankrotom v 90-tych rokoch.

⛸️ Projekt Wolllman skating ring - verejné klzisko.

Klzisko roky chátralo a mesto ho nedokázalo opraviť. Trump donútil starostu, presvedčil aj stavebnú firmu HRH a všetko dokázal za 4 mesiace. Trump firme nezaplatil, sľúbil im obrovskú publicitu. Nedostali však ani tú. Na titulkách časopisov, ktorým poskytol rozhovory sa objavilo: "Wollman ring vám prináša Doland Trump." Bodka. A nik iný. O slávu a obdiv sa nemienil s nikým deliť.

Kasína, box a menšie akvizície.

Kúpil a otvoril tri kasína v Atlantic City - v hlavnom meste gamblerstva na východnom pobreží. Medzi 1983 a 1987 si kúpil leteckú spoločnosť, jachtu, futbalový tím, osobný triskáč a obrovskú vilu na Floride. O rok neskôr kúpil Plaza Hotel a na jeho čelo postavil svoju ženu Ivanu Trumpovú.

Krízové 90-te roky.

Rozvod s manželkou, kasínový biznis a aerolinky v krachu, prišiel aj o Hotel Plaza. Napriek tomu nebol chudobný. Disponoval majetkom, luxusom a svojou značkou. Jeho neuveriteľný talent pre selfpromotion sa práve vtedy ukázal naplno.

Predaj akcií DJT a vlastná reality show.

Trumpové akcie sa naozaj predávali a on začal opäť bohatnúť. Zmenu imidžu a jeho značky dosiahol ďalším veľkým projektom - stal sa z neho moderátor vo vlastnej reality show - The Apprentice - neskôr Celebrity Apprentice. Show mala podtitul "Najťažší pracovný pohovor" a zarobil na nej 200 miliónov dolárov.

Sú tieto vedomosti pre vás prínosné?

Podporte náš podcast a pomôžte ľuďom vzdelať sa o finančnej gramotnosti. Prispieť nám môžete na náš crowdfunfingový účet: patron.podbean.com/KLUBINVESTOROV alebo o nás povedzte svojim priateľom. Ak túžite naštartovať svoj pasívny príjem investovaním do realít, pridajte sa do KLUBU INVESTOROV. 


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

* Našli ste chybu? Napíšte na [email protected]

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak