23# Muž, ktorý položil Anglickú Národnú Banku - George Soros (4)

Date
22.03.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Charitatívna činnosť je veľkou súčasťou lifestylu investora a preto nám v ďlašej časti Soros odpovie na dve otázky. Čo má spĺňať perspektívna charita a ako funguje zdravá nadácia?


Čo sa v novom podcaste dozviete?

George videl ako jeho otec pomáhal počas nacistickej okupácie ľuďom a tento prístup ku charite formoval jeho detsvo.

Pracuj s lepšími

Nerád riadi ľudí vo svojich nadáciách. Najlepšie je podľa neho nájsť podnikavých a ctižiadostivých ľudí, dať im rámec, v ktorom sa môžu pohybovať a cieľ, kam majú ísť. Samotnú exekúciu už treba nechať na nich. 

Fungovanie aj bez prílivu zdrojov

Dôležité je, aby vaše charitatívne snahy fungovali aj bez konštantného prílivu zdrojov a hlavne energie. Peňažná podpora je pre nadácie potrebná, pretože nevenujú profit generujúcim aktivitám, no je to práve prísun energie, ktorý nemôže byť neobmedzený.

Vedieť si pomôcť sám

Každá nová organizácia alebo nadácia, ktorú otvorí musí mať oblastné zastupiteľstvo. Lídri organizácie sú členmi komunity, ktorej sa snaží pomáhať. Tí, ktorých sa to najviac týka musia byť aj najviac aktívni. Inak to nejde. Nedá sa im pomáhať len zvonku, musia si vedieť pomôcť aj samy. 

Keď je najhoršie

tak sa nedá robiť nič iné, len dotovať vzdelanie a pomáhať ľuďom. Sám by povedal, aby sa priblížili otvorenosti a neskôr pomohli otvoriť aj svoju spoločnosť. Opäť sa nám tu potvrdzuje, že vzdelanie a sebazlepšovane je jednoducho základ, bez ktorého sa nedá pohnúť vpred.

Sú tieto vedomosti pre vás prínosné?

Podporte náš podcast a pomôžte ľuďom vzdelať sa o finančnej gramotnosti. Prispieť nám môžete na náš crowdfunfingový účet: patron.podbean.com/KLUBINVESTOROV alebo o nás povedzte svojim priateľom. Ak túžite naštartovať svoj pasívny príjem investovaním do realít, pridajte sa do KLUBU INVESTOROV. 


  V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak