22# Muž, ktorý položil Anglickú Národnú Banku – George Soros (3)

Date
16.03.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

V 3. epizóde venovanej Georgeovi Sorosovi sa pozrieme na vzťah medzi agentmi a agendou. Preberieme si aj konflikt medzi otvorenými spoločnosťami a kapitalizmom. 


Čo sa v novom podcaste dozviete?

Úprimnosť a integrita

Strácajú svoju silu v konkurencií s peniazmi. Hodnoty ľudí sa dajú meniť. Ak predpokladáme, že každá ľudská aktivita je poháňaná len vidinou zisku, tak potom musíme z rovnice vynechať akékoľvek morálne rozhodnutia. Spoločnosť, však nemôže bez základných etických nastavení fungovať. 

‍♂️ Trhy bez hodnôt

Trhové hodnoty sú úplne iné ako tie, ktorými sa riadia jedinci, ktorí zastávajú členov spoločenstva. Kapitalizmus si podľa Sorosa ľudia zamieňajú s trhovou etikou. Trhy sú bez hodnotového zaťaženia zatiaľ čo spoločnosť bez neho nemôže existovať.

Dolár je dolár

Konflikt medzi otvorenou spoločnosťou a kapitalizmom je podľa Sorosa hlboko zakorenený. Dolár je dolár. Nezáleží odkiaľ prišiel a komu patrí. Práve preto sú trhy tak efektívne. 

Úpadok spojedý s obdivom

Jedným z príznakov úpadku je podľa Sorosa otvorená kultúra uprednostňovania vlastných záujmov jedinca a zároveň prehnaný obdiv k úspešným ľuďom. Často bez ohľadu na to ako svoj úspech dosiahli. 

⚖️ Hodnoty trhu

sa stávajú hodnotami spoločnosti. Nie je to však následok rozumu a dobrého poctivého logického zmýšľania, ale nátlaku a manipulácie záujmovými skupinami. Záujmy, ktoré sa najviac prekrývajú s cieľmi najbohatšej vrstvy spoločnosti, často dostanú veľkú  finančnú a propagačnú podporu a teda aj najviac pozornosti. 


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak