21# Muž, ktorý položil Anglickú Národnú Banku - George Soros (2)

Date
12.03.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Investovanie nie je exaktná veda, ale alchýmia. Má svoje pravidlá a svoju filozofiu - práve na tú sme sa tentokrát zamerali. 


Čo sa v novom podcaste dozviete?

Rast a kolaps  

Soros hovorí, že trh nie je neomylná bytosť. Trhy sú ľudia a ľudia sú omylní a ľahko ovplyvniteľní. Napriek tomu ich správanie je do istej miery predvídateľné a opakuje sa v cykloch, ktorým hovoríme boom a bust sekvencie, teda o rast a kolaps.

‍♂️ Finančná alchémia

Predpoklady a očakávania spotrebiteľov sa nedajú vedecky merať ale ich rozhodnutia, ktoré urobia áno. Vychádzajú práve z nespoľahlivých faktorov ako sú pocity, predsudky či domnienky.

✂️ Využíva faktor X

Ceny na trhu sú podľa neho vždy skreslené, pretože jeho účastníci sú zaujatí a ich neobjektívnosť má priamy vplyv na jeho vývoj. Je jedno či má dieťa pod posteľou strašidlo alebo nie. Stačí, že verí, že tam je a jeho strach je rovnako skutočný, ako keby tam naozaj bolo.

Skreslené presvedčenia

vytvárajú skreslené výsledky, ktoré ďalej posilňujú celkové skreslenie. Soros sa vždy stavia do kontrastu s takzvanými klasickými ekonómami, ktorí sa podľa neho mýlia, pretože predpoklady, ktoré tvoria základ ich ekonomických teórií považuje za nepravdivé a neoveriteľne.

⚗️ Trhové bubliny

Soros veľmi rád vyhľadáva bubliny. Keď nejakú identifikuje, skôr ako sa trend otočí, tak na jej prasknutí a následnej vlne sa dokáže zviesť a veľmi výhodne pri tom zarobiť. Bubliny na trhu sú prirodzené a treba s nimi rátať.


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak