20# Muž, ktorý položil Anglickú Národnú Banku - George Soros

Date
02.03.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Milovaný aj nenávidený. Filantrop, ľudomil, alebo diabol sám? Nech už to je akokoľvek, George Soros je bez pochýb jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias.


Čo sa v novom podcaste dozviete?

Kvôli vzostupnému antisemitizmu v Maďarsku si zmenil meno na Soros, aby zakryli svoje židovské korene. Prečo Soros? Pretože bol fanúšikom esperanta, v ktorom toto meno znamená povstane alebo vzlietne.

No, na ...

Rodinné zázemie, ktoré si váži úspech a vzdelanie je výhoda. No na druhú stranu veľká nevýhoda, ak v tej rodine vyrastáte ako židovský chlapec počas nacistickej okupácie. To je už potom no o niečo menej super. Dovolil by som si povedať, že dosť na hovno.

Nezávislosť od režimov

V tomto období nemohol dokonca ani chodiť do školy. Ako sám hovorí, vypestoval si tu svoju nenávisť voči uzavretým spoločnostiam a totalitným režimom. Preto si potom neskôr založil svoju neziskovú organizáciu Nadácia otvorenej spoločnosti. 

Londýnska filozofia

Druhá svetová vojna sa skončila a mladý George Soros sa vybral do Londýna študovať filozofiu. Hovoríte si? Ďalší zbytočný absolvent humanitných vied! Hahá! To vôbec. Ako filozof síce neuspel, ale jeho inklinácia k matke všetkých vied sa prejavila v jeho investičných teóriach a celkovo aj v prístupe k investovaniu.

⬇️ Cesta od základu

Jedného dňa sa rozhodol, že by chcel od života viac ako len predávať suveníry na promenáde. Tak si našiel prácu v londýnskej banke ako najbežnejší radový bankár, taký úradníček. Neskôr ho povýšili do arbitrážneho oddelenia....


  V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak