19# Fascinujúci príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty – Andrew Carnegie (3)

Date
24.02.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Čo s peniazmi, keď ich máte toľko, že si môžete kúpiť prakticky čokoľvek na svete? Zostane vám jediné - všetky ich rozdať. 


Čo sa v novom podcaste dozviete?

The Gospel of wealth alebo v preklade evanjelium bohatstva je krátkou Carnegieho úvahou o pomeroch v spoločnosti a distribúcií bohatstva pre dobro ľudstva.

Bohatstvo nie je zlé

Veril že koncentrácia peňazí je pre spoločnosť dobrá a prirodzená. Najviac peňazí budú mať tí najkompetentnejší a ich úlohou, či skôr povinnosťou je nazhromaždiť čo najväčšie množstvo bohatstva, ktoré musia použiť na dobročinné účely. 

Zanechať peniaze nestačí

Milionár alebo miliardár je okrem peňazí povinný podeliť sa aj so svoju kompetentnosťou. Keby svoje peniaze jednoducho dal štátu, nejakej charite, alebo nehodným príbuzným, mohli by narobiť viac škody než úžitku.

Zbytočný luxus

Horné 1% má byť priamo zapojené do dobročinného procesu. Tvrdil, že bohatý vie oveľa lepšie čo chudobnému pomôže, ako on sám. Chudobný človek, ktorý len tak dostane peniaze, ich pravdepodobne zneužije na zbytočný luxus, ktorý si nemôže dovoliť.

Odpor k zdedenému bohatstvu

Veril, že synovia prosperujúcich podnikateľov nie sú takí talentovaní ako ich otcovia, pretože ich nenaučili princípy biznisu. Zbohatlícke deti často zbytočne plytvajú zdrojmi, ktoré mohli byť použité v prospech spoločnosti. 

‍♂️ Chudoba ako výhoda

Veril, že budúci vodcovia spoločnosti povstanú práve z radov chudobných a že nemajetní ľudia majú výhodu nad bohatými, pretože im rodičia venujú väčšiu pozornosť a sú nútení naučiť sa lepšej pracovnej etike.


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak