18# Fascinujúci príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty – Andrew Carnegie (2)

Date
17.02.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Pokračujeme príbehom Andrewa Carnegieho. Kto bol jeho pravou rukou, kráľom koxu a čo sa stalo v továrni v Homesteade?


Čo sa v novom podcaste dozviete?

Schvaľujeme všetko, čo urobíš. Budeme s tebou až do konca... 

🍚 Kráľ koxu Frick

Konzervatívec srdcom i duchom. Veril, že cena práce má sledovať trend nárastu a poklesu cien koncového tovaru. Prezývali ho aj kráľom koxu, pretože jeho koxové pece tvorili až 80% celkovej produkcie tejto látky v štáte Pensylvánia.

💸 Korupcia bez viny

Frick niesol spoluvinu na incidente Johnstownská povodeň. Zahynulo pri nej až 2200 ľudí, no napriek tomu sa Frickovi a jeho komplicom podarilo vyhnúť sa akémukoĺvek trestnému stíhaniu. Je to tragický ale aj zaujímavý príklad korupcie a arogancie mocných a bohatých.

Masaker v Homestead

Frick mal na starosti prevádzku oceliarne Homestead, ktorá sa počas jeho šéfovania stala nechválne známym dejiskom homesteadského masakru. Homestead bola najmodernejšia zo všetkých oceliarní v Carnegieho portfóliu. Okrem tohobola unikátna tým, že vládli v nej odbory.. 

 👨‍🔧 Ľudská práca ako komodita

Komodita, ktorej cena mala byť tak ako každý iný náklad minimalizovaná. Myšlienka, že robotníci majú akúkoľvek spoluúčasť na úspechu a nebodaj na riadení firmy bola pre mnohých absurdná a neprípustná.

😐 Bez vplyvu

Frick postavil okolo fabriky múr a  oznámil robotníkom, že spoločnosť už nebude vyjednávať s odbormi, ale len individuálnymi robotníkmi. Tým im odobral akúkoľvek kolektívnu moc a vplyv.

🏹 Postrelený a pracujúci

Frick mal dve strelné rany v krku a aj napriek tomu nešiel domov ale dokončil svoj celý pracovný deň, na konci ktorého napísal Carnegiemu, aby nechodil domov, že on sa o ten štrajk postará, aj keby ho to malo stáť život. 


🎙 V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky. 

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak