🎙️ 17# Fascinujúci príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty - Andrew Carnegie (1)

Date
10.02.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Tentokrát to dáme trochu inak! Namiesto knihy sa pozrieme na životný príbeh svojho času najbohatšieho muža planéty. Oceľový škót - Andrew Carnegie. 

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Keď sa ho učiteľka v škole spýtala, aby povedal nejake porekadlo z Biblie, tak jej odpovedal: Dávaj si pozor na centy a eurá sa o seba postarajú aj samé.

Dostal sa do povedomia

Stal poslíčkom pre telegrafickú spoločnosť. Vďaka tejto práci mal príležitosť stretávať rôznych ľudí, najmä bohatých a dôležitých. Vždy sa snažil si ich zapamätať, aby ich neskôr mohol na ulici pozdraviť a dostať sa tak do povedomia.

Dve tváre

Andrew Carnegie bol rozporuplný človek. Na jednej strane priekopník a progresívne zmýšľajúci človek, na strane druhej neúprosný kapitalista a technokrat. Jeho pozitívny odkaz sa naplno prejavil až ku koncu jeho života a kariéry. Možno sa tak pokúšal výkupiť seba aj svoje svedomie. Svoju dušu.

Peniaze nestačia

Presťahoval sa do New Yorku, už ako bohatý muž. Napriek tomu cítil, že nie je spokojný. Nepáčilo sa mu len zarábať peniaze pre peniaze.

⚖️ Zrážal výdavky

Od svojich súperov sa líšil aj tým, že keď bolo ťažšie, tak zrážal výdavky namiesto toho aby siahol na profit. Dávajte si pozor na výdavky a profit sa o seba, postará sám - často hovorieval.

  Jediný deň voľna

Medzi svojimi zamestnancami sa snažil nastoliť súťaživú atmosféru.  Robotníci robili 12 hodín denne, 7 dní v týždni. Za rok mali len jediný deň voľna a to 4. júla.


V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu. Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak