🎙️ 16# Dlh je otroctvo - Najbohatší muž v Babylone (5)

Date
02.02.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Byť zadĺžený je strašné. Sledovať peniaze ako dopadajú na dno jamy, ktorú si človek sám vykopal, je ťažké. Najmä keď výsledkom vašej driny je vlastne len vytúžená nula.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Musí vám zostať

Ten komu na konci mesiaca zostáva zlato a striebro v peňaženke, robí dobre pre seba, svoju rodinu aj kráľa. Človek, ktorý neušetrí nič, robí zle nie len sebe, ale aj svojej rodine a svojmu kráľovi. Takýto človek má trpké srdce a to sa môže odrážať v jeho správaní sa k okoliu. 

Nekupujte si veci,

na ktoré nemáte. V tom tkvie úspech tejto stratégie. Umožňuje vám užívať si život a pri tom byť finančne zodpovedný. Nie je to žiadna drastická diéta, ale len úprava vašich konzumentských návykov.

Dobré meno je hodnota

2/10 z vášho príjmu by mali smerovať práve sem. Dlh je záveäzok. Ak záväzky neplníte, tak zaplatíte penalty. Možno zaplatíte peniazmi a možno svojou reputáciou. A so zlou reputáciou si k vám príležitosti nájdu cestu oveľa ťažšie. Dobré meno má obrovskú hodnotu. Dobré meno vám môže zarobiť. Dobré meno vás môže dostať z problémov. Dobré meno vám vyhrá úctu. Plaťte svoje dlhy.

Nebuďte otrokom

Zlý dlh, ktorý neslúži ako investícia je ako otroctvo. Ak dlžíte peniaze, tak strácate kus svojej slobody, pretože ste sa zaviazali odpracovať a vytvoriť nejakú vopred dohodnutú hodnotu. Správnym menežmentom svojich peňazí dokážete podstatne zredukovať trvanie tohto stavu. Byť zadĺžený je hrozné. Naozaj nie je na to iné slovo. Vidieť ako každý mesiac ubúda z vášho účtu znateľná suma peňazí a smeruje na dno diery, ktorú ste si pre seba vykopali, iba preto, aby ste ju jedného dňa zarovnali.

  V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak