🎙️ 15# Mám požičať sestre a jej manželovi? - Najbohatší muž v Babylone (4)

Date
26.01.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Rodan je výrobca oštepov. Kráľ ho obdaril 50 zlatými mincami. O tom ako ich použiť sa poradil s bankárom Nathonom. 

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Bohatstvo je dieťaťom znalosti a vytrvalosti. Zarobiť si nie je ťažké, ale byť konzistentný vo svojom finančnom správaní, to je už úplne iná disciplína.

Zlato, alebo peniaze sú moc.

Jednoduchá pravda! Ak ste dobrý človek, tak peniaze znásobia vaše možnosti robiť dobré veci. Ak ste zlí, tak sa stane presný opak a pri troche šťastia pre nás všetkých skončíte vo väzení.

Peniaze prinášajú strach.

Strach, že o túto nadobudnutú moc prídeme, pretože s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. Aj dobre mienený krok, ktorý sa ukáže ako omyl, vynásobený peniazmi vás môže dostať do veľkých problémov.

  ‍♀️ Požičiavať rodine?

Čo ak sa ale stane, že ma o pomoc požiada priateľ alebo rodina? Ak chcete pomôcť svojim blízkym, urobte to tak, aby ste nepreniesli všetky priateľove starosti na seba.

Máš skúsenosti?

Ak od vás niekto chce pôžičku na rozbehnutie podnikania, tak sa ho opýtajte aké má s tým podnikaním skúsenosti. Ak je odpoveď jasná a presvedčivá, tak sa možno dívate na super príležitosť.

Cudzie zlato sa míňa ľahšie.

Ak človek, ktorý stojí pred vami nevie ani začať, tak si spomeňte si na pravidlo číslo 4 z predchádzajúceho podcastu. Zlato utečie tým, ktorí ho investujú vo veciach, ktorým nerozumejú!

V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak