🎙️ 12# Najbohatší muž v Babylone (1)

Date
06.01.2020
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Otvárame ďalšiu knihu a ďalšiu etapu nášho podcastu. Spoločne sa prenesieme do starovekého Babylonu, kde zistíme, že pravidlá bohatstva platia rovnako dnes ako aj na počiatku civilizácie. Knihu napísal George S. Clason v roku 1926.

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Dva druhy vedomostí

Tie, ktoré ste sa už naučili a tie ktoré sa ešte len musíte naučiť. Schopnosť uvedomiť si, že mám dieru v znalostiach si vyžaduje tréning a prax. Je to však zásadný a základný predpoklad pre postup a posun v živote aj kariére. 

Odložte si jednu desatinu

Hneď ako dostaneš svoju výplatu, odober z nej jednu desatinu a odlož si ju. To budú tvoje peniaze.  ,,Všetky peniaze, ktoré zarobím sú moje peniaze!" ,,Neplatíš remeselníkom, ktorí ťa obliekajú, obúvajú či krmia? Ty blázon. Platíš každého. Pracuješ pre všetkých len nie pre seba! Keby si si odložil 1/10 toho čo zarobíš, koľko peňazí by si mal za 10 rokov?"

Investuj svoju desatinu

... z toho čo zarobíš, no môže to byť aj oveľa viac, ak si to vieš dovoliť. Strop v tomto prípade neexistuje. Bohatstvo, tak ako ktorýkoľvek košatý strom vyrastá z malého semienka. Čím skôr ho zasadíš, tým skôr ti vyrastie a tým skôr prinesie ovocie.

Pýtaj sa správnych ľudí

Ak sa budeš chcieť dozvedieť niečo o drahých kameňoch, tak sa opýtaj obchodníka s drahými kameňmi, ak budeš chcieť vedieť niečo o ovciach, tak sa opýtaj pastiera. A ak chceš vedieť niečo o tehlách, tak vtedy sa opýtaj na názor murára.

Rady sú zadarmo

Rady sú jedna z mála vecí, ktoré sa rozdávajú aj zadarmo. Treba však dbať na to od koho a aké si vezmeme. Najdôležitejšia vlastnosť informácie jej zdroj. Vzdelávajte sa. Pýtajte sa. Vyzvedajte, ale len tam kde dostanete relevantnú odpoveď. Pýtajte sa ako môžu vaše malé kúsky začať zlata pracovať namiesto vás. 


  ️ V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak