🎙️ 11# Dave Ramsey: Totálna peňažná premena (4)

Date
31.12.2019
Read time

2 minutes

Author

Redakcia Invest in Slovakia

Epizódou 4 uzatvárame knihu od Davea Ramseyho. Totálna peňažná premena nás naučila ako stabilizovať svoju finančnú situáciu a ako sa vyhrabať z dlhov. V poslednej epizóde sa dozvieme ako použiť zarobené a ušetrené peniaze. 

Čo sa v novom podcaste dozviete?

Študentské pôžičky sú ako rakovina

Dave považuje študentské pôžičky za rakovinu spoločnosti. Dôležité je peniaze uložiť do rozumného sporiaceho mechanizmu, čiže ich môžete napríklad investovať, ale mali by ste zvoliť aktíva, ktoré sú relatívne stabilné.

Posledný dlh

Ak máme našetrené peniaze pre deti, posplácané dlhy, investujeme poctivo a pravidelne je načase splatiť posledný dlh. Hypotéku. Nesplácate auto alebo váš Macbook, z ktorého posielate maily a pozeráte Youtube. Splácate svoj vlastný domov. Dave hovorieva, že keď sa vyzujete na vlastnom trávniku, tak aj tú trávu pod nohami cítite inak. Je totiž vaša. 

Na čo sú dobré peniaze? 

Na tri veci: zábava, investovanie a darovanie. Ak sa vďaka Daveovi stanete milionárom, tak by ste rozhodne mali robiť všetky tri. Nabrali ste finančné svaly a teraz je čas ich použiť. 

Investovanie je zábava

Investovanie by mala byť pre nás zábava. Je to spôsob ako si viesť skóre nášho úspechu. Skóre v hre života. Investovanie pri tom nemusí byť vôbec komplikované. Najlepšie výsledky majú dlhodobí investori, ktorí majú relatívne úzke portfólio, ale prispievajú doň pravidelne a držia si ho roky.

‍♂️ Obklopte sa múdrymi ľuďmi

Mali by ste sa obklopiť ľuďmi, ktorí sú múdrejší ako ste vy. Tí vám budú dobre radiť. Konečné a najdôležitejšie rozhodnutia však musíte stále robiť len vy. Je to vaše bohatstvo a vy ste ho nadobudli. Nikomu inému na tom nebude záležať tak ako vám. 

Darujte

Zábava a investovanie sú super, ale posledná časť - darovanie, je skutočným vyvrcholením vašej cesty. Podľa Dava je to to najlepšie, čo môžete urobiť s peniazmi. Iba silný môžu pomáhať slabým a týka sa to aj peňazí. 

  ️V podcastoch sa venujeme peniazom, produktivite, investovaniu, ale aj naplnenému a bohatému životu.

Zdrojom informácií sú svetoznáme knihy, videá, životopisy, citácie úspešných osobností,  ale aj reálne rozhovory s úspešnými investormi, podnikateľmi a inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí dosahujú pozoruhodné výsledky.

Zaujímame sa o to, akým spôsobom títo ľudia premýšľajú o peniazoch, aké návyky ovplyvňujú ich každodenný život, čomu pripisujú svoj úspech, ale aj aké najväčšie zlyhania v živote prežili. 

Vyberáme pre Vás len to najlepšie a spoločne nahliadneme do tajomstiev, ako žiť úspešnejší, bohatší a produktívnejší život.

O autorovi
Redakcia Invest in Slovakia
Crowdfundingová platforma Invest in Slovakia vznikla v roku 2019. Odvtedy sprostredkovala investície do slovenských realitných projektov v hodnote 2,3 milióna eur. Trojčlenný tím sa rozrástol na viac ako 15-členný tím špecialistov a investičná platforma zmenila brand na európsky. Každý kvartál obratovo rastie.

Posledné články

Výhodné investovanie do realít netradičným spôsobom

Ochrana osobných údajov   |   Podmienky používania portálu   |   +421 910 548 844   |   [email protected] | Invest in Slovakia prevádzkuje spoločnosť Ci investment group, s.r.o, Levočská 10, 058 01 Poprad, Slovensko.
Spoločnosť spĺňa všetky právne mechanizmy aby mohla vykonávať crowdfundingovú činnosť a tak sprostredkovať pôžičky do jednotlivých investičných projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac o subjekte, ktorý poskytuje služby alebo máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás prostredníctvom chatu v aplikácii Invest in Slovakia, alebo emailom na [email protected]. Platforma investinslovakia.eu neposkytuje investičné poradenstvo a individuálni investori by sa mali rozhodovať sami alebo hľadať nezávislé odborné poradenstvo, ak si nie sú istí vhodnosťou akejkoľvek investície pre ich individuálne potreby. Hodnota investícií môže stúpať, ale aj klesať v závislosti od vývoja trhu a nepredvídaných okolností. Majte na pamäti, že pri investovaní do pôžičiek podlieha Váš kapitál rizikám a nevzťahuje sa na neho žiaden ochranný mechanizmus. Viac informácií sa dozviete v sekcii FAQ (najčastejšie otázky a ich odpovede).
NBS. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2020/1503 zo dňa 7.10.2020 o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie a o zmene nariadenia (EÚ) 2017/1129 a smernice (EÚ) 2019/1937 (ďalej len „Nariadenie o európskych poskytovateľoch služieb hromadného financovania pre podnikanie“) sa crowdfunding stane legislatívne regulovanou činnosťou. Z povahy predmetného nariadenia sa predpokladá, že orgánom povoľujúcim činnosť poskytovateľov služieb hromadného financovania a vykonávania dohľadu nad nimi bude v rámci Slovenskej republiky Ministerstvo financií Slovenskej republiky alebo Národná banka Slovenska. Ako poskytovateľ služieb hromadného financovania vítame túto snahu Európskeho parlamentu a sme pripravení aktívne sa podieľať na implementácii Nariadenia s cieľom sprehľadniť a nastaviť jednotné pravidlá crowdfundingu v rámci Slovenska ako aj celej Európskej únie.
Copyright © 2021, Ci investment group, s.r.o.
crossmenu
sk_SKSlovak